Dokunmatik Panel

Dokunmatik Panel

Dokunmatik Ekran (Touch Screen) Nedir?

Dokunmatik paneller 3 temel yapıdan ibarettir.


Rezistive Paneller; 4,  5 ve 8 telli kare (4:3) ve wide (16:9) şeklindedir. bu ölçü ve özelliklerin dışında özel ölçü ve ürünler mevcuttur. bu ürünler plastik bir film tabakadan oluşur. yüzeyinin düz olması veya gümüş yuollarının teması için şeffaf bir cam üzerine yapışmış olarak gelir.  4 telli veya 5 telli olan modelleri yoğun kullanılanlarıdır. kontrol kartları ile sisteme USB, RS232 veya PS/2 den takılıp tanıtılabilir.
Driver için Windows 95/98/ME/NT4.0 Windows XP/2000 /Vista Windows XP Embedded Windows 7 Linux mevcuttur.

İnfra Paneller; İnfra Paneller özel bir çerçeveden oluşmaktadır. çerçevenin ortasındaki özel ledler ile yayılan radyo frekansının dokunduğunuzda bozulduğu noktayı hesaplayan bir sistem ile çalışmakatdır. ölçüleri 5.7” ile başlayıp 65” e kadar çıkmaktadır. USB arayğz bağlantılı kontrol kartları çerçevenin içerisindedir. Multitouch (çoklu dokunma) ve Singletouch (tekli dokunma) seçenekleri mevcuttur. Driver olarak singletouchlarda mac dahil hemen her driver mevcuttur. İnfra panellerin arkasına güvenlik için istenilen cam takılabilir kurşun geçirmez camlar dahi kullanılabilir.
 

Capacitive Paneller; Bu paneller en iyi panel olarak bilinsede kullanımı açısından zorlukları varıdr. vucuttaki elektirik ile çalışan sistemleri kullanıcıya zor anlar yaşatabiliyor uzun tırnak eldiven vs.. kendine özel standart veya security camlı seçenekleri ile dış mekan kullanımlarında tercih edilmektedir. hemen her ölçüne kapasitive panel bulunmaktadır. özel kontrol kartları ile USB arayüzünden bağlantısı yapılıp yazılım kurularak hassayiyeti ayarlanarak kullanılabilmektedir. hassasiyeti yükseltilirse vitrin arkasından da çalıştırılabilir.